آلمان ، برلین – انتقال سلول های بنیادی HIV را در بیماران درمان می کند

پزشک بیمارستان Charité برلین تأیید می کند که پیوند سلول های بنیادی در بیمار 42 ساله HIV مبتلا به سرطان خون ویروس را از بدن او پاک کرده است. دکتر Gero Hutter ، متخصص خون در بیمارستان Charité برلین گفت: “بیمار خوب است.” “امروز ، دو سال پس از پیوندش ،پزشک بیمارستان Charité برلین تأیید می کند که پیوند سلول های بنیادی در بیمار HIV 42 ساله مبتلا به سرطان خون ویروس را از بدن او پاک کرده است.
دکتر Gero Hutter ، متخصص خون در بیمارستان Charité برلین گفت: “بیمار خوب است.” “امروز ، دو سال پس از پیوند ، او هنوز هیچ نشانه ای از بیماری HIV و بدون داروهای ضد ویروس وی هنوز هیچ نشانه ای از بیماری HIV ندارد.”

دکتر مشاهده کرد که با استفاده از سلول های بنیادی اهدا کننده ای که دارای جهش ژنی منحصر به فردی مانند delta 32 ccr5 همراه با همسان سازی بافت است ، اکنون می توان بیمار را از ویروس HIV معالجه کرد. Delta 32 ccr5 سلول ها را در برابر ویروس HIV مقاوم می کند و این جهش در کمی بیش از 1 درصد قفقازی ها مشاهده می شود.

دکتر Hutter گفت: “هنگامی که گیرنده مغز استخوان جدیدی دریافت کرد ، سلول های او اکنون می توانستند HIV را مسدود کنند و در واقع او بهبود یافت. پیوند مغز استخوان خطر بالایی دارد ، بنابراین فقط بیماران مبتلا به لنفوم و سرطان خون بخاطر امکان درمان سرطان خود خطر می کنند. “

این مطالعه روز چهارشنبه در New England Journal of Medicine منتشر شده است.

درباره‌ی مهدی وکیلی شعار رازلیقی

ورودی ۹۸ مقطع کارشناسی رشته ژنتیک

همچنین ببینید

کشف نورون های ریاضی در مغز

امروزه انجام محاسبات ساده ریاضی برای هر کدام از ما امری ساده و آسان است. …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *