چگونه پزشکی باز ساختی از سلامت ما در برابر COVID-19 محافظت میکند

دکتر Lisbeth Roy ،نویسنده ، سخنران بین المللی ، کارآفرین ، پزشکی موفق است كه پيشرفته ترين تكنيك هاي غير جراحي را براي تندرستی ، طول عمر ، سلامت و زيبایی شناسی ارائه می دهد.
رویکرد تخصصی دکتر Roy با بهره گیری از یک کاربرد هنرمندانه از بهترین علمی که می تواند همراه با مراقبت شخصی برای بازگرداندن نشاط ، تقویت طول عمر ، جلوگیری و معکوس کردن اثرات بیماری های وابسته به سن و تغییرات زیبایی شناختی باشد . او قبل از اینکه در مقابل درمان علائم و مدیریت بیماری پیش برود ، بر شناسایی و اصلاح علت اصلی این مشکل متمرکز میشود .
مقالات و مطالعات در سراسر جهان در ارتباط با استفاده از MSC و MSC Exosomes برای معالجه بیمارانی که COVID-19 جدی دارند ، در حال گسترش است . تصور می شود این محصولات پزشکی بازساختی از تکثیر ویروس جلوگیری می کنند.

سلولهای بنیادی و اگزوزومها چه ارتباطی با COVID-19 دارند؟
دکتر Toy گفت : ” من و تیم من به دلایل زیادی از آنها استفاده می کنیم ؛ برای کمک به عملکرد بهینه سیستم ایمنی بدن در بیماران سالم ، تحریک ترمیم برای بهبود پوست ، مو ، عملکرد جنسی ، غضروف مفاصل ، برای خاموش کردن التهاب ، تسکین درد ، بهبود عملکرد مغز و تقریباً هر چیز دیگری که می توانید به آن فکر کنید .
داده های بسیاری در جهان وجود دارد که از وعده های استفاده از MSC و Exosome های مشتق شده از MSC برای درمان آلزایمر ، پارکینسون ، بیماری خود ایمنی ، اوتیسم ، سکته مغزی و بسیاری از بیماریهای بسیار ویرانگر پشتیبانی می کنند.
اکنون گزارش شده است که سلولهای بنیادی بند ناف و اگزوزوم های حاصل از جفت ممکن است برای جلوگیری از ویروس ها ، حتی برای انواع کشنده آنها مانند COVID-19 ، به عنوان روش درمانی استفاده کنند.
عفونت COVID-19 در درجه اول باعث ایجاد ذات الریه در ریه ها ، آسیب حاد ریوی و سندرم دیسترس تنفسی حاد (ARDS) می شود که می تواند موجب نارسایی تنفسی و مرگ گردد .
مختصر ترین توضیح در این مورو مربوط به مرکز علوم بهداشتی دانشگاه تگزاس شمالی است: ” هنگامی که کرونا ویروس به بدن حمله میکند ، می تواند منجر به طوفان سایتوکاین ناشی از ویروس شود. این اصطلاح یعنی در این حالت سیستم ایمنی بدن باعث می شود که مایعات آنقدر ریه و بافت ها را پر میکنند تا به آنها آسیب می رسانند . ”
به گفته دکتر David P. Siderovski ، استاد داروسازی و علوم اعصاب در دانشکده کارشناسی ارشد علوم زیست پزشکی HSC : ” در حقیقت تصور می شود كه یكی از اصلی ترین دلایلی كه پنومونی COVID-19مو جب مرگ یک فرد میشود ، این طوفان فعالیت ،در تلاش برای مبارزه با ویروس است.”

اخیراً مرکز علوم بهداشتی دانشگاه تگزاس شمالی در مطالعه ای كوچك گزارش كرد كه هفت بیمار با سلولهای بنیادی بهبود یافتند و طی ۱۴ روز از بیمارستان مرخص شدند. اما ، از بین بیمارانی که به آنها مسکن تزریق شده بود ، یک نفر درگذشت ، بیماری یک نفر تشدید شد و نفر سوم نیز سندرم دیسترس تنفسی حاد(ARDS) گرفت.

College Station, Texas
یک مطالعه جدید منتشر شده در نشریه پیری و بیماری از مؤسسه پزشکی بازساختیA&M تگزاس گزارش داده است که تجویز سلولهای بنیادی مزانشیمی انسان در بیماران مبتلا به بیماری کروناویروس ۲۰۱۹ COVID-19 منجر به بهبود نتایج عملکردی می شود.

Beijing, China
“از سلولهای بنیادی برای درمان ۶۴ بیمار در شرایط شدید و بحرانی استفاده شده است. مشکلات تنفسی آن بیماران به تدریج تسکین یافته و به طور کلی طی هشت تا ۱۰ روز درمان می شدند . این روش همچنین از مزایای جلوگیری از فیبروز ریوی و بهبود طولانی مدت برای بیماران برخوردار است.”

عرضه :
با این وجود تمام اطلاعاتی که به مرحله اجرا میرسانیم ، نمی تواند کمکی بکند، ولی آیا محصول کافی برای رفع نیاز ما وجود دارد ؟ آیا این صنعت قادر خواهد بود هزاران مقدار دوز درمانی از MSC های ساخته شده با cGMP را برای گسترش و توسعه سریع تا پایان سال ۲۰۲۰ فراهم کند؟
احتمالا نه.
اکثرا روند آخرین مراحل تولید hMSC ، شامل ساخت از طریق مجرا و رگ های ۱۰ لایه با مقیاس پذیری شدید، محدود می شود . فرایندهای تولید امروزی می توانند تنها ۱۰ عدد از دوز محصول را در هر قطعه تولیدی به دست آورند ، به عنوان مثال : در هر بند ناف ، به شکل شدیدا محدود و امکان استفاده سریع از دوز محصول مورد نظر وجود دارد .
تعداد بسیار زیادی بند ناف وجود دارد ؛ از طرف دیگر اگزوزوم ها می توانند برای تامین تقاضاهای نوظهور افزایش یابند و همچنین نوید بخش کاهش مشکلات ذخیره سازی و خطر ابتلا به بیماری های درمان زاد میباشد .
در شانگهای چین ، کارآزمایی های بالینی برای بررسی اثر استنشاق آئروسول (هواپخش) اگزوزوم در درمان بیماران مبتلا به پنومونی کرونا ویروس حاد (NCP) در حال انجام است.
علاوه بر این ، “اگزوزوم های MSC در مطالعات بالینی به عنوان یک جایگزین غیر سلولی در درمان های مبتنی بر سلول ،برای ARDS مورد بررسی قرار گرفته است.”
فراتر از تأثیر آنها در مدلهای بالینی ARDS ، اگزوزومهای MSC همچنین ممکن است به طور مستقیم در تکثیر ویروس دخیل باشند تا میزان ویروس را کاهش دهند. مطالعات آزمایشگاهی در مورد هر دو ویروس آنفلوانزا و هپاتیت C توانایی اگزوزوم MSC را در مهار تکثیر ویروس از طریق انتقال micro RNA نشان داده است. هر دو این ویروس ها ، ویروس های RNA دار هستند ، مانند coronavirus ، و نحوه بیماری زایی آنفولانزا با coronavirus متفاوت نیست.

 

منبع: http://www.hauteliving.com

 

همچنین ببینید

پچ سلولهای بنیادی چاپ سه بعدی شده به قلب شکسته کمک می کند!

تیمی از محققان مهندسی زیست پزشکی، با نظارت دانشگاه Minnesota، یک پچ(قطعه) چرخشی با چاپ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *