دو پروتئین عامل بازگشت سلول های پوستی به زندگی

علاوه بر ماسک های صورت و اسکراب های پوستی ، پوست نیز از خودش مراقبت می کند . سلول های بنیادی که داخل پوست قرار دارند به صورت فعال سلول های متنوع را تولید می کنند که در نهایت می توانند سطح بدن یا موهایی که از آن بیرون می آیند را تشکیل دهند . به علاوه این سلول های بنیادی قادرند که دوباره به حالت اولیه خود برگردند و به طور مداوم پوست و مو را جوان سازی کنند ، در حال حاظر ، محققان دانشگاه Rockfeller دو پروتئین شناسایی کردند که سلول های بنیادی پوست را قادر می سازند تا روند مداوم خود را بهبود بخشند .
این پژوهش در Nature Genetics منتشر شد ، جزئیات جدیدی برای فهمیدن این که سلول های بنیادی چگونه متمایز یا غیر متمایز می شوند و همین طور توانایی آنها برای تخصصی شدن و تبدیل به انواع سلول های مختلف به ارمغان می آورد . این پژوهش با تیوری Rube Goldberg بیشتر بررسی شد در این مسیر مولکول ها مانند دنده و اهرم ها نقش بسیار مهمی در فعال کردن سلول های بنیادی برای تقسیم و تبدیل به سلول های بافت دارند .
محقق ارشد Elaine Fuchs، سرپرست آزمایشگاه زیست شناسی سلولی و توسعه پستانداران و نویسنده اول Hoang Nguyen ، postdoc سابق در آزمایشگاه، با موش هایی که پروتئین های TCF3 و TCF4 آنها کم شده بود آزمایشی انجام دادند ، این پروتئین ها در هسته سلول های بنیادی پوست مستقر شده اند ، و در محلی به DNA برای خاموش کردن ژن ها متصل می شوند که می تواند موجب تمایز سلول های بنیادی شود . آن ها متوجه شدند که بدون TCF3 و TCF4، همه لایه های پوست موش همچنان می توانند به درستی توسعه یابند اما نمی توانند حفظ شوند .
Nguyen که در حال حاظر دستیار است می گوید : ” سلول های بنیادی اپیدرمی یکی از انواع سلول های بنیادی در پوست است-و در بعضی مواقع از تواناییشان برای بازسازی و جایگزین کردن سلول های پوستی از بین رفته استفاده می کنند. ”

http://www.stem-cells-news.com

همچنین ببینید

پچ سلولهای بنیادی چاپ سه بعدی شده به قلب شکسته کمک می کند!

تیمی از محققان مهندسی زیست پزشکی، با نظارت دانشگاه Minnesota، یک پچ(قطعه) چرخشی با چاپ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *