مبارزه باطاسی بااستفاده از سلول های بنیادی

طاسی وضعیت نامطلوبی است که  زنان و مردان را مبتلا می کند ، خیلی ازاین افراد کسانی اند که عمده ی اعضای خانواده ی آنها دچارکم مویی هستند . برطبق اخبار روز سلامت ، مطالعات جدید در زمینه ی سلول های بنیادی در موش نشان می دهد که راه درمانی برای افراد کم مو در آینده وجود دارد.

این پژوهش برروی لایه های چرب پوست موش های ازمایشگاهی توسط محققان دانشگاه yale انجام شد.

پروژنیتور سلول های چربی ، جوانه موهای موش را به وجود می آورد.

سلول های بنیادی درفولیکول های مو وجود دارند که به افزایش رشد مو کمک میکنند . این سلول ها هنوز در انسان های طاس وجود دارند ولی فولیکول ها سیگنالی برای رشد موهای جدید دریافت نمی کنند و به طور همزمان همزمان ریزش مو نیز باعث کاهش سلول های چربی پوست سرمی شود.

برطبق National Institutes of Health ، اغلب افراد  متوسط 100 فولیکول در روز ریزش دارند . افرادی که الگوهای مختلف طاسی راتجربه می کنند فولیکول های غیرفعالی دارند که فقدان رشد مو را جبران نمی کنند .

نویسنده ی ارشد مطالعه ی Valerie horselyبه نقل ازاخبار روز سلامت می گوید : ” اگر بتوانیم این سلول های چربی را از پوست بگیریم تا با سلول های بنیادی خفته در پایه فولیکول های موارتباط برقرارکنیم ، ممکن است بتوانیم دوباره موها را وادار به رشد کنیم . ”

برطبق Time Magazine هنگامی که دانشمندان سلول های بنیادی را به موش ها تزریق کردند و درطول دو هفته ی اول تزریق ۸۶ درصد فولیکول های موش فعال شده و باعث رشد مو شدند.

تحقیقات انجام شده امکان رشد مو و ایجاد سلول های چربی جدید درانسان را نشان می دهد اما هنوز مشخص نیست که آیا پاسخ های مشاهده شده نسبت به سیگنال ها  در موش مشابه پاسخ هایی است که در انسان صورت می گیرد یا نه ؟!

همچنین ببینید

پچ سلولهای بنیادی چاپ سه بعدی شده به قلب شکسته کمک می کند!

تیمی از محققان مهندسی زیست پزشکی، با نظارت دانشگاه Minnesota، یک پچ(قطعه) چرخشی با چاپ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *