آمادگی بریتانیا برای آغاز آزمایش های سلول های بنیادی جنینی جهت بازسازی نورون ها

طی دوماه اخیر ، آزمایش ها برای تایید این مساله که تزریق مستقیم سلول های بنیادی جنینی به مغز بیماران مبتلا به سکته مغزی ، می تواند باعث بازسازی مناطق آسیب دیده شود، در اسکاتلند شروع شد.
یک تیم از بیمارستان عمومی جنوب گلاسگو، ۴ گروه ۳ نفره از مبتلایان را برای درمان به مدت ۲ سال انتخاب کرده اند.
اولین بیماران ۲ میلیون سلول بنیادی جنینی را برای دوز اول دریافت خواهند کرد. اگر پزشکان متوجه شوند بیماران به شروع فرآیند های بازآفرینی نیاز دارند ، این میزان می تواند تا ۲۰ میلیون سلول بنیادی افزایش پیدا کند.
دکتر keith muir ، راهنمای این پژوهش می گوید:« این خیلی هیجان انگیز است. به این دلیل که اگر این آزمایش ها روی حیوانات موفقیت آمیز باشد می تواند به بیماران این امکان را بدهد که قابلیت های از دست رفته توسط سکته را بازیابی کنند.
در حقیقت در حالی که فقط ۱/۳ افراد نجات یافته از سکته مغزی می توانند تمام زندگی خود را بازیابی کنند، ما بقی از آسیب های دائمی رنج می برند و تنها درمان تسکین دهنده برای این افراد، فیزیوتراپی است که موجب بهبود بعضی حرکات می شود.
شرکت توسعه دهنده سلول های بنیادی Reneuron ، نخستین بار ۲ سال پیش تلاش کرد این آزمایش را در آمریکا انجام دهد اما سازمان غذا و داروی آمریکا ( FDA) مانع این کار شد. حالا آنها می خواهند در بریتانیا این کار را انجام دهند که قوانین سهل گیرانه تری دارد.

منبع :

http://www.stem-cells-news.com/1/great-britain-ready-to-start-embryonic-stem-cells-tests-to-regenerate-neurons/

درباره‌ی علیرضا تیموری

کارشناسی آموزش زیست شناسی

همچنین ببینید

کشف نورون های ریاضی در مغز

امروزه انجام محاسبات ساده ریاضی برای هر کدام از ما امری ساده و آسان است. …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *