تحقیقات سلول های بنیادی بزرگسال به بیماران مبتلا به نارسایی قلب و پارکینسون کمک می کند

در مقاله ای شگفت آور در مورد تحقیقات سلول های بنیادی، سلول های بنیادی بزرگسال حداقل به دو بیمار دیگر کمک کرده است- یکی به بیماردچار نارسایی احتقانی قلب و دیگری به بیمار مبتلا به پارکینسون.
در مقاله ای از مجله Forbes ، آنها نگاه بی‌طرفانه‌ای به درمان به کمک سلول های بنیادی در خارج کشور داشتند، هرچند که آنها سعی کردند تا مسئله را از زاویه دید بیمار بررسی کنند.

درمان بیماری پارکینسون با سلول های بنیادی بزرگسال
اولین بیمار مبتلا به پارکینسون در اين بررسي، Carlene Victor بود که به مرکز Xcell در آلمان سفر کردCarlene. به مدت 7 سال از بیماری پارکینسون رنج می برد. او می گوید: “من منتظر تاييد FDA براي درمان نيستم.” او 5 ماه پیش برای درمان بیماری پارکینسون خود به كمك سلول های بنیادی به آلمان رفت. نتایج چه بود؟؟؟
Victor از بهبود خود ناامید شده است. با وجود آنکه می گوید کنترل بیشتری روی پاهایش دارد و درد معده اش که نشستن را سخت کرده کاهش یافته است، راه رفتن او بهبود نیافته ، بازوی راستش هنوز می لرزد، مچ دستش به طور مداوم درد می کند و پای راستش همچنان بی حس می شود.

اگر درمان به کمک سلول های بنیادی بزرگسال در ایالات متحده در دسترس باشد چه می شود؟
بیایید نگاهی دقیق تر به این موضوع بیندازیم. اگر FDA سرعت فعالیت خود را کند نمی کرد و درمان با سلول های بنیادی بزرگسالان را در ایالات متحده در دسترس قرار می داد، چه می شد؟
Victor کمی بهبود یافت. بنابراین ، اگر مراکز درماني در سراسر جهان وجود داشته باشند، هزینه های آن قابل قبول باشد و سلولهای بنیادی بزرگسال خودش برای استفاده در ایالات متحده در دسترس باشد- او می تواند درمان دیگری را نیز در اینجا انجام دهد و سپس با درمان دوم احتمالاً کمی بیشتر از قبل بهبود یابد. و سپس حتی با سومین درمان – چرا که نه؟
آنها سلولهای خود او هستند كه قرار دادن شان در داخل بدنش مشکلی ندارد، فقط کمی سخت است. FDA اجازه استفاده از سلول های بنیادی بزرگسال خود فرد را صادر نكرده و توصيه ميكند تا زماني كه آزمايشات باليني طي 10 سال انجام شوند، منتظر بمانيد؛ آزمايشاتي كه هنوز براي پاركينسون شروع نشده است.

بیمار مبتلا به پارکینسون با سلول های بنیادی بزرگسال بهبود یافت
بیمار مبتلا به پارکینسون دیگری نیز بود که همزمان با Victor به همان مرکز درمان سلول های بنیادی مراجعه کرد. نام او Aubra Phillips و 50 ساله بود که 22 سال از بیماری پارکینسون رنج می برد. سلول های بنیادی بزرگسال برای او کارایی خوبی داشت!
از مقاله سلول های بنیادی:” او 60″ تا 70 درصد بهتر”از قبل است. او قبلا پاهایش را روی زمین می کشید و برای جمع کردن قدرتش برای امضای صورت حساب های کارت اعتباری مشکل داشت. پس از درمان با سلول های بنیادی، او می تواند به آهستگی بدود و یادداشت برداری کند. لکنت زبان او نیز از بین رفته است. Phillips می گوید: “اینکه بتوانم کیفیت زندگی خود را در عمر باقی مانده ام ارتقا دهم، تمام چیزی است که به دنبال آن هستم.”

تحقیقات سلول های بنیادی برای نارسایی احتقانی قلب
در نهایت ، مقاله نگاهی به Andy Jordan دارد که دچار نارسایی احتقانی قلب بود. او برای درمان سلول های بنیادی با Vescell ، به Bangkok آمد. قبل از “درمان با سلول های بنیادی”ejection fraction، Andy، “Vescell (کسر جهشی)19 درصد داشت. اما بعد از آن، ejection fraction او 30-35 % بود-حتی پزشک او تحت تأثیر قرار گرفت!
همه اینها فقط در مقاله ای در مورد تحقیقات سلول های بنیادی گنجانده شده است. شاید همه چیز در حال تغییر است؟ من صادقانه امیدوارم که چنین باشد. در حال حاضر، تعداد زیادی از بیماران هستند که می توان با سلول های بنیادی بزرگسال به آنها کمک کرد.

ویراستار: فاطمه رضائی بدر

http://www.stem-cells-news.com/1/new-clinical-trial-tests-efficacy-of-stem-cell-therapy-for-stroke/

درباره‌ی زهرا دارونی

زهرا دارونی هستم ، عضو خانوده سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی دانشگاه شاهد ، امیدوارم از مطالب به روز دنیای زیبای مهندسی بافت و سلول های بنیادی لذت ببرید

همچنین ببینید

کشف نورون های ریاضی در مغز

امروزه انجام محاسبات ساده ریاضی برای هر کدام از ما امری ساده و آسان است. …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *