تحقیقات سلول های بنیادی – ایالات متحده آمریکا: تکنیک های جدید تجربی برای درمان HIV-AIDS

یک روش تجربی جدید در آینده سلول های پوستی را از بیماران HIV حذف می کند ، سلول هایی را که آن ها را به وضعیتی مشابه سلول های بنیادی می رساند دستکاری می کنند و سپس آنها را دوباره در همان بیمار برای از بین بردن ویروس کشت می دهند. این تکنیک در موش ها هنوز در مرحله آزمایش است ، اما به گفته Gerhard Bauer ، با ارائه نتایج اولیه مطالعه خود امروز در پنجاهمین کنگره انجمن خون شناسی آمریکا در سانفرانسیسکو ، این احتمال وجود دارد. Bauer بیش از 10 سال است که به همراه همکارش Joseph Anderson روی این روش کار می کند.

هدف ، شناسایی ژن های ضد HIV و قرار دادن آنها در سلول های بنیادی تولید شده توسط پوست است. تیم تحقیقاتی وی ، UC Davis-Sacramento ، نیز در این کنفرانس حضور خواهند داشت ، و آن ها با هم مطالعه خود را ارائه می دهند ، که منجر به آزمایش ژنتیکی بالینی برای نشان دادن ایمنی روش آن ها می شود. Bauer امیدوار است که بتواند ظرف پنج سال آزمایش بالینی را بر روی انسان انجام دهد. سلول های دگرگون شده ، به نام سلول های بنیادی پرتوان ، قادر به تمایز به انواع مختلف سلول ها هستند ، که شامل سلول های بنیادی خونساز موجود در مغز استخوان است که انواع مختلفی از سلولهای ایمنی را تولید می کند. Bauer گفت: “گام بعدی امتحان روی انسان است.”

درباره‌ی مهدی وکیلی شعار رازلیقی

مهدی وکیلی شعار رازلیقی هستم دانشجوی ژنتیک ، عضو خانواده سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی دانشگاه شاهد ، امیدوارم از مطالب به روز دنیای زیبای پزشکی فردمحور و سلول های بنیادی لذت ببرید

همچنین ببینید

ارتباط جدیدی بین رژیم غذایی، سلول های بنیادی روده و بیماری کشف شد!

مونیخ (DE)، نوامبر 2021: روده، عضوی ضروری برای حفظ تعادل انرژی ما، در راس عکس‌العمل‌های …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *