ایتالیا – آغاز ایجاد کلکسیون سلول های بنیادی بند ناف با اطلاعات موجود در داروخانه ها

دریافت اطلاعات و مشاوره در داروخانه برای جمع آوری و ذخیره سلول های بنیادی بند ناف در خارج از کشور : این خدمتی است که توسط سیستم Clic-care ارائه می شود ، برندی که توسط شرکتی فعال در بخش کمک در خانه و در داروخانه های میلان هم اکنون وجود دارد و مدیریت می شود.  این شرکت اخیراً بیانیه ای را برای ارائه خدمات ارائه کرده . خدماتی که طبق آن در وب سایت شرکت www.clic-care.it ، هر زن باردار می تواند مستقیماً در داروخانه درخواست رزرو وقت مشاوره رایگان برای کسب اطلاعات ذخیره سلولهای بنیادی بند ناف انجام دهد. این ذخیره سازی طبق قوانین ایتالیا ، فقط در بانک های سلول های بنیادی عمومی می تواند برای استفاده عمومی انجام شود ، نه در بانکهای خصوصی.

 

پس از یک مصاحبه تلفنی رایگان که در آن زنان می توانند روش ذخیره سلولهای بنیادی را متوجه شده و یاد بگیرند ، این شرکت قول داده است که تمام کاغذبازی های مورد نیاز قانون ایتالیا را برعهده میگیرد و همچنین از جنبه های عملی روند مراقبت خواهد کرد. پس از تولد ، سلول ها به تکنسین های متخصص در بیمارستان تحویل داده می شوند که آنها را به انگلستان می فرستد ، جایی که سلول ها به یک مرکز خصوصی سپرده شده و ذخیره می شوند. به صورت دوره ای ، خانواده در مورد اهداف جدید و درمان های موجود مطلع می شوند.  رئیس فدراسیون ملی دارندگان داروخانه ایتالیا (Federfarma) ، آنا روزا راکا ، گفت: در حال حاضر ، Federfarma در حال جمع آوری اطلاعات درباره ابتکار عملی برای ارزیابی جنبه های مختلف است.

 

“الساندرو نانی کوستا ، مدیر مرکز ملی پیوند (CNT) در مورد clic-care گفت: صادرات بند ناف به خارج از کشور برای ذخیره سازی و جمع آوری سلولهای بنیادی بند ناف برای استفاده مربوط به خود اگر طبق قانون ایتالیا انجام شود ، امکان پذیر است. لازم است ارزیابی شود که آیا سایر خدمات ارائه شده توسط شرکت های خصوصی در ایتالیا به تمام قوانین احترام می گذارند یا خیر.

 

نانی کوستا گفت: در ایتالیا ، “جمع آوری سلول های بنیادی برای استفاده مربوط به خود و ذخیره آنها در بانک های خصوصی مجاز نیست. برای صادرات به خارج از کشور ، ما مشاوره ای برای آگاهی دادن به زنان باردار در مورد روش های جمع آوری ، نگهداری و استفاده از آنها ارائه می دهیم.  زنان باید فرم مربوط به مجموعه (کالکشن) مربوط به خود را در وب سایت CNT پر کنند. ” سپس آنها باید گواهی لازم را از اداره بهداشت منطقه دریافت کنند و بعد باید از وزارت بهداشت مجوز بگیرند.

 

وقتی این روش به پایان رسید ، بند ناف را می توان به خارج از کشور ارسال کرد. اگر همه این مقررات ، همراه با سایر الزامات مانند تبلیغات مربوط به سلامت ، رعایت شود ، خدمات ارائه شده توسط این شرکت های خصوصی قانونی است. اما لازم است که صحت اطلاعات را ارزیابی کرد و دقیقاً درک کرد که آنها چه چیزی را و چگونه ارائه می دهند . اگر اطلاعات صحیح نباشد ، جدول زمانی و روش های مداخله را ارزیابی خواهیم کرد.

 

منبع :

ITALY – Umbilical cord stem cell collection starts with info in pharmacies

درباره‌ی مهدی وکیلی شعار رازلیقی

ورودی ۹۸ مقطع کارشناسی رشته ژنتیک - دبیر انجمن سال ۱۴۰۰-۱۴۰۱

همچنین ببینید

کشف نورون های ریاضی در مغز

امروزه انجام محاسبات ساده ریاضی برای هر کدام از ما امری ساده و آسان است. …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *