ایتالیا – آغاز ایجاد کلکسیون سلول های بنیادی بند ناف با اطلاعات موجود در داروخانه ها

دریافت اطلاعات و مشاوره در داروخانه برای جمع آوری و ذخیره سلول های بنیادی بند ناف در خارج از کشور : این خدمتی است که توسط سیستم Clic-care ارائه می شود ، برندی که توسط شرکتی فعال در بخش کمک در خانه و در داروخانه های میلان هم اکنون وجود دارد و مدیریت می شود.  این شرکت اخیراً بیانیه ای را برای ارائه خدمات ارائه کرده . خدماتی که طبق آن در وب سایت شرکت www.clic-care.it ، هر زن باردار می تواند مستقیماً در داروخانه درخواست رزرو وقت مشاوره رایگان برای کسب اطلاعات ذخیره سلولهای بنیادی بند ناف انجام دهد. این ذخیره سازی طبق قوانین ایتالیا ، فقط در بانک های سلول های بنیادی عمومی می تواند برای استفاده عمومی انجام شود ، نه در بانکهای خصوصی.

 

پس از یک مصاحبه تلفنی رایگان که در آن زنان می توانند روش ذخیره سلولهای بنیادی را متوجه شده و یاد بگیرند ، این شرکت قول داده است که تمام کاغذبازی های مورد نیاز قانون ایتالیا را برعهده میگیرد و همچنین از جنبه های عملی روند مراقبت خواهد کرد. پس از تولد ، سلول ها به تکنسین های متخصص در بیمارستان تحویل داده می شوند که آنها را به انگلستان می فرستد ، جایی که سلول ها به یک مرکز خصوصی سپرده شده و ذخیره می شوند. به صورت دوره ای ، خانواده در مورد اهداف جدید و درمان های موجود مطلع می شوند.  رئیس فدراسیون ملی دارندگان داروخانه ایتالیا (Federfarma) ، آنا روزا راکا ، گفت: در حال حاضر ، Federfarma در حال جمع آوری اطلاعات درباره ابتکار عملی برای ارزیابی جنبه های مختلف است.

 

“الساندرو نانی کوستا ، مدیر مرکز ملی پیوند (CNT) در مورد clic-care گفت: صادرات بند ناف به خارج از کشور برای ذخیره سازی و جمع آوری سلولهای بنیادی بند ناف برای استفاده مربوط به خود اگر طبق قانون ایتالیا انجام شود ، امکان پذیر است. لازم است ارزیابی شود که آیا سایر خدمات ارائه شده توسط شرکت های خصوصی در ایتالیا به تمام قوانین احترام می گذارند یا خیر.

 

نانی کوستا گفت: در ایتالیا ، “جمع آوری سلول های بنیادی برای استفاده مربوط به خود و ذخیره آنها در بانک های خصوصی مجاز نیست. برای صادرات به خارج از کشور ، ما مشاوره ای برای آگاهی دادن به زنان باردار در مورد روش های جمع آوری ، نگهداری و استفاده از آنها ارائه می دهیم.  زنان باید فرم مربوط به مجموعه (کالکشن) مربوط به خود را در وب سایت CNT پر کنند. ” سپس آنها باید گواهی لازم را از اداره بهداشت منطقه دریافت کنند و بعد باید از وزارت بهداشت مجوز بگیرند.

 

وقتی این روش به پایان رسید ، بند ناف را می توان به خارج از کشور ارسال کرد. اگر همه این مقررات ، همراه با سایر الزامات مانند تبلیغات مربوط به سلامت ، رعایت شود ، خدمات ارائه شده توسط این شرکت های خصوصی قانونی است. اما لازم است که صحت اطلاعات را ارزیابی کرد و دقیقاً درک کرد که آنها چه چیزی را و چگونه ارائه می دهند . اگر اطلاعات صحیح نباشد ، جدول زمانی و روش های مداخله را ارزیابی خواهیم کرد.

 

منبع :

ITALY – Umbilical cord stem cell collection starts with info in pharmacies

درباره‌ی مهدی وکیلی شعار رازلیقی

ورودی ۹۸ مقطع کارشناسی رشته ژنتیک

همچنین ببینید

کشف نورون های ریاضی در مغز

امروزه انجام محاسبات ساده ریاضی برای هر کدام از ما امری ساده و آسان است. …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *