دریافت تایید جهانی درمان نابینایی با سلول های بنیادی

در 2010، موسسه چشم پراساد LV (LVPEI=LV Prasad Eye Institute) از کشت سلولهای بنیادی قرنیه در پتری دیش در آزمایشگاه فاصله گرفتند و آن ها را مستقیما در چشم بیمار کشت و گسترش دادند.

به این تکنیک خلاقانه اصطلاحا پیوند ساده اپیتلیال لیمبال(SLET=Simple Limbal Epithelial Transplantation) گفته میشود که در تضاد با پیوند بافت رادیکالی و روش های کشت پیچیده است که از استانداردهای مراقبتی در آن زمان بودند.

تکنیک SLET، تمام نیاز به فرایندهای آزمایشگاهی را حذف می کند در نتیجه انجام آن در هر نقطه از جهان توسط هر جراح خوب و آموزش دیده امکان پذیر است.

یک آزمایش بالینی روی نمونه کوچکی که شامل 125 بیمار، 65 بزرگسال و 60 کودک بود صورت گرفت ، اکه به دلیل سوختگی های سطحی چشم به نقص یک طرفه سلول های بنیادی لیمبال(LSCD) دچار شده بودند و در سال های 2010 تا 2014 تحت درمان با SLET بودند .

به گفته Dr.Virender Sangwan (مدیر- مرکز نوآوری Srujana ، مرکز چشم پزشکی ترمیمی و تحقیقات بالینی) : ” مطابق با نامش، SLET اجازه می دهد که درمان با سلول های بنیادی برای هرکسی که به آن نیاز دارد در دسترس باشد. ”

SLET دیواره های نامرئی را که پیوند سلول های بنیادی لیمبال را به روشی منحصر به فرد و اختصاصی تبدیل کرده است، تخریب می کند . پیش تر از این، این روش فقط توسط یک گروه نخبه از چشم پزشکانی که در مراکز پیشرفته با سلولهای بنیادی آزمایشگاهی کار می کردند، انجام می شد.

دکتر Sangwan افزود : ” که تیمی در LVPEI، SLET را برای بیماران نابینا و مبتلا به سوختگی های بد نما (بد شکل) چشم انجام می دادند و بینایی آنها را بازمی گرداندند ، جدا از آموزش جراحان در سراسر جهان. SLET هزینه ها را به طور قابل ملاحظه ای کاهش داده و پیوند سلول بنیادی لیمبال را در دسترس تر قرار می دهد . ”

منبع: http://www.stemcellnews.com

همچنین ببینید

کشف نورون های ریاضی در مغز

امروزه انجام محاسبات ساده ریاضی برای هر کدام از ما امری ساده و آسان است. …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *