جداسازی سلول های بنیادی ماهیچه ای ازعضلات اسکلتی موش

سلول های بنیادی ماهیچه ای(MuSCs)درحفظ همئوستازی عضله اسکلتی نقش دارند و در پاسخ به آسیب،نقش اصلی را در بازسازی عضلات دارند.علاوه براین،درک ویژگی های ذاتی MuSC برای مطالعات درمورد بیماری های تحلیل عضلانی و انعطاف پذیری(شکل پذیری) عضلات از اهمیت اساسی برخودار است. موش،به عنوان یک نمونه ازحیوانات،به طور گسترده ای در زمینه ی تحقیقات عضله ی اسکلتی مورد استفاده قرار گرفته است.با این حال جداسازی MuSCموش و نشان دار کردن سلول ها بافلئورسانس هرگز توصیف نشده است . این کار یک پروتکل برای جداسازی موثرMuSCاز عضلات اسکلتی موش را تائید می کند.Tibialis anterior(تیبیالیس قدامی /درشت‌نی پیشین )ازموش های ماده جمع آوری شد و برای جداسازیMuSCهضم شد.

سه پروتکل با به کارگیری مارکرهای سطحی مختلف سلول‌ها (CD29،CD106،CD56) از نظر تواناییشان در غنی سازی جمعیتMuSCمقایسه شدند . سلول های ایزوله شده با استفاده از تنها CD106 به عنوان مارکر مثبت، نشان دادند بیان بالایPax7 ، در زمان کشت  توانایی  تمایز کامل به رده میوژنیک و در شرایط فاقد سرم را نشان دادند . پروتکل در ادامه درgastrocnemius ،دیافراگم ومجموعه ی اعضای فردی عضلات کف لگن(coccygeous،iliocaudalis،pubocaudalis)تایید شد و اثبات کرد که قابل تکرار است.

CD106یک مارکر موثربرای جداسازی قابل اطمینان MuSCsاز انواع عضلات اسکلتی موش است.

لطفابرای مطالعه ی ادامه ی مقاله برروی لینک زیرکلیک کنید:

 

درباره‌ی فاطمه سلیمانی

فاطمه سلیمانی هستم ، عضو خانوده سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی دانشگاه شاهد ، امیدوارم از مطالب به روز دنیای زیبای سلول های بنیادی لذت ببرید

همچنین ببینید

ارتباط جدیدی بین رژیم غذایی، سلول های بنیادی روده و بیماری کشف شد!

مونیخ (DE)، نوامبر 2021: روده، عضوی ضروری برای حفظ تعادل انرژی ما، در راس عکس‌العمل‌های …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *