استفاده از سلول های بنیادی جنین کلون شده برای درمان بیماری ها

به دنبال اعلامیه های آزمایشگاهی در اورگان و کالیفرنیا که آنها جنین های انسانی را با استفاده از سلول های انسان زنده کلون کرده اند .
(آزمایشگاهی در نیویورک روز دوشنبه اعلام کرد که این کار را انجام داده است .)
علاوه بر کلون کردن سلول های یک زن مبتلا به دیابت، تولید سلول های بنیادی و جنین هایی که از نظر ژنتیکی کامل هستند ، دانشمندان سلول های بنیادی را به سلول هایی که قادر به ترشح انسولین هستند ، تمایز می دهند .
این مطالعه امید را برای تحقق رویای طولانی مدت در تحقیقات سلول های بنیادی به ارمغان آورده است ، یعنی ایجاد سلول های جایگزین خاص برای افراد مبتلا به دیابت ، بیماری پارکینسون، نارسایی قلبی و سایر شرایط ویرانگر (…)
پیشرفت های سریع سلول های بنیادی جنینی در ماه مه گذشته آغاز شد . دانشمندان ، به رهبری Shouhrat Mitalipov از دانشگاه بهداشت و علوم اورگان ، گزارش دادند که آنها بدن جنین های سالم و زودرس را تشکیل داده اند – توپ های توخالی حدود 150 سلول – با هم جوشی تخمک با سلول های جنین ، در یک آزمایش و یک نوزاد در آزمایشی دیگر .
در اوایل ماه جاری ، دانشمندان در موسسه سلول های بنیادی CHA در سئول، کره جنوبی ، اذعان کردند که شاهد شباهت سلولهای پوستی از دو مرد بالغ بوده اند .
طبق دستورالعمل انتقال هسته سلول های سوماتیک(SCNT) ، DNA هسته ای را از بین میبرند ، آن را با یک سلول از یک فرد زنده ترکیب می کنند و بدین وسیله هر تخمک تحریک میشود تا تقسیم شدن به دفعات را شروع کند . جنین حاصل شده دارای سلول های بنیادی می شود که می توانند به هر نوع سلولی انسان تمایز پیدا کنند .
در حالی که این به نظر ساده می رسد، موانع قانونی بزرگی دانشمندان را از دستیابی به SCNT انسان که بیش از یک دهه در تلاش هستند ، بازداشته است .
دکتر رابرت لنزا می گوید : ” اکنون دستوالعمل و یک روش قابل اعتماد و تجدید پذیر ، از جمله مواد مغذی مناسب برای حفظ تخمک و زمان مناسب برای شروع تقسیم آن ، برای ایجاد سلول های بنیادی خاص بیمار را دارند .”

درباره‌ی زهرا حسنی

زهرا(عاطفه) حسنی هستم دانشجوی بیوتکنولوژی ، عضو خانوده سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی دانشگاه شاهد ، امیدوارم از مطالب به روز دنیای زیبای سلول های بنیادی لذت ببرید

همچنین ببینید

ارتباط جدیدی بین رژیم غذایی، سلول های بنیادی روده و بیماری کشف شد!

مونیخ (DE)، نوامبر 2021: روده، عضوی ضروری برای حفظ تعادل انرژی ما، در راس عکس‌العمل‌های …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *