ارتباط خطرفشارخون بالا باسیگنال های ارسالی مغز به سلول های بنیادی مغزاستخوان

تصورمی شود فشارخون بالا(hypertension)،علت اصلی بیماری های قلبی است اگرچه مراحل این فرایند هنوز به طور کامل مشخص نشده است .ولی امروزه دانشمندان موسسه ی قلب ودیابتmelborn bakerکشف کرده اند که ارسال سیگنال خاصی ازمغز به هدف تغییرسلول های بنیادی موجود درمغزاستخوان باعث افزایش فشار خون و به دنبال آن افزایش بیماری های قلبی می شود.
نتایج در Haematologica منتشرشد:
این نتایج نشان می دهدکه چگونه یک سیستم عصبی سمپاتیک بیش ازحدفعال سبب افزایش فشارخون می شود و همچنین می تواند سلول های بنیادی مغزاستخوان را واداربه تولید گلبول های سفیدخون کند که باعث انسداد رگ های خونی می شود.
رئیس موسسه خونسازیBaker ،دکتر Murphy بیان می کند: عصر جدید تحقیقات در زمینه قلبی با نتایج بدست آمده پدیدار شد.
اوهمچنین گفت:فشارخون عامل اصلی ومستقل بیماری قلبی عروقی آترواسکلروز(Atherosclerotic)است.ولی مابه اطلاعات بیشتری نیازداریم تا توضیح دهیم که چگونه باعث سکته و حملات قلبی می شود.(دربیماری قلبی عروقی آترواسکلروز(Atherosclerotic)تجمع پلاک کلسترول دردیواره رگ ها باعث انسداد جریان خون می شود)
ما میدانیم که تغییرات شدید سیستم ایمنی به طورقابل توجهی به بیماری های قلبی منجر می شود و هدف ما این است که تعیین کنیم چگونه سسیستم عصبی سمپاتیک مغز به طورمستقیم احتمال آترواسکلروز(Atherosclerosis) ایجاد شده از فشارخون را افزایش می دهد.
دکترMurphyتوضیح می دهد:(ما کشف کردیم که این نوع ازفشارخون بالا که اغلب بااسترس ارتباط دارد منجر به ایجاد تغییراتی در مغز استخوان می شود که تعداد گلبول های سفید خون را افزایش می دهد.تاثیرات زیان بار افرایش فشار خون در رگ ها مقدار قابل توجهی بیشتر ازتاثیرات بیماری های قلبی بر رگ هاست.
تیم درحال حاضردرحال کشف مولکول های خاصی است که علت بی تاثیربودن برخی ازدرمان هاراروشن می کند.آن هاهمچنین پیشنهاد می کنند که مدیریت استرس،اضطراب ودرد،درکنترل این نوع فشارخون بالاواثرات آن برسلول های بنیادی مغزاستخوان بدن کمک می کند.

https://stemcellsportal.com

همچنین ببینید

پچ سلولهای بنیادی چاپ سه بعدی شده به قلب شکسته کمک می کند!

تیمی از محققان مهندسی زیست پزشکی، با نظارت دانشگاه Minnesota، یک پچ(قطعه) چرخشی با چاپ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *