مشارکت GAMIDA_TEVA و بیمارستان پنسیلوانیا در حوزه سلول های بنیادی

مشارکت GAMIDA_TEVA و بیمارستان پنسیلوانیا در حوزه سلول های بنیادی

انجمن سرطان دکتر Entezam Sahovic در پنسیلوانیای غربی اذعان می کند :

ما امید داریم که با استفاده از این تکنولوژی جدید به تعداد بیشتزی از بیماران نیازمند به اهدای عضو ، کمک کنیم .

مشارکت پر ریسک دو شرکت بزرگ تولید دارو یعنی شرکت های گامیدا و توا منجر به اجرای پژوهشی در بیمارستان پنیسلوانیای غربی شد . در حال حاضر بیمارانی در این بیمارستان به صورت داوطلبانه  برای نجام تحقیقات ، شرکت می کنند.

EXCell  روش مطالعه ای است که میتواند ایمنی و اثرگذاری StemEx  را به عنوان یک درمان در زمینه ی بیماری های خونی وخیم شامل : سرطان خون و تورم غدد بافت لنفاوی در یک دست ، تمام بدن و مرکز بدن ارزیابی کند.

در روش StemEx ، روش ابداعی با همکاری دو شرکت gamida و teva  ، سلول های بنیادی یا پروژنیتور از بند ناف تهیه شده و به مجموعه ای از سلول ها که قابل گسترش نیستند تبدیل می شوند .

دکتر  Sahovik، موسس انجمن سرطان پنسیلوانیای غربی ،  بیان کرد : ” پیوند سلول های بنیادی می تواند راه حلی مناسب برای افزایش طول عمر بشر باشد ، اما  لزوم هماهنگی بیمار و اهدا کننده ، اجرای این پروسه را محدود می کند .

استفاده از سلول های بنیادی خون بند ناف راه حل قابل اطمینانی است ؛ اما سلول های بنیادی همیشه به تعداد کافی برای  انجام یک پیوند موفقیت آمیز موجود نمی باشند . امیدواریم که این تکنولوژی جدید ما را در کمک به بیماران در زمینه پیوند اعضا توانمند سازد .

برای استفاده از سلول های بنیادی خون بند ناف فاکتورهای کمتری به منظور هماهنگی اهدا کننده و بیمار به نسبت سلول های بنیادی استخوان یا خون بررسی می شود ، که این امر موجب سرعت بخشیدن به اجرای این فرآیند می شود . تعداد محدود سلول های بنیادی بند ناف ، تنها برای درمان بیماران نوزاد کافی است .  این تکنولوژی موجب افزایش سلول های بنیادی بند ناف می شود و امکان استفاده آنها را برای درمان نوجوانان وجوانان افزایش می دهد . ”

از آن جا که افزایش سلول های بنیادی ، موجب گسترش تکنولوژی و محصولات درمانی آن میشود ؛ این شرکت در حال توسعه ی خط تولید محصولات پیوند سلول های بنیادی و مهندسی بافت می باشد که در راستای بهینه سازی درمان معلولین و بیماری های مخرب مثل سرطان ، بیماری های مرتبط با خون ، دستگاه ایمنی و بیماری های کم خونی فعالیت می کند.

منبع : http://www.stem-cells-news.com

همچنین ببینید

سلول های بنیادی می توانند به زنان نابارور کمک کنند

محققان معتقدند که می توانند در زنان نابارور تخمک های جدید تولید کنند حتی اگر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.