مشارکت GAMIDA_TEVA و بیمارستان پنسیلوانیا در حوزه سلول های بنیادی

مشارکت GAMIDA_TEVA و بیمارستان پنسیلوانیا در حوزه سلول های بنیادی

انجمن سرطان دکتر Entezam Sahovic در پنسیلوانیای غربی اذعان می کند :

ما امید داریم که با استفاده از این تکنولوژی جدید به تعداد بیشتزی از بیماران نیازمند به اهدای عضو ، کمک کنیم .

مشارکت پر ریسک دو شرکت بزرگ تولید دارو یعنی شرکت های گامیدا و توا منجر به اجرای پژوهشی در بیمارستان پنیسلوانیای غربی شد . در حال حاضر بیمارانی در این بیمارستان به صورت داوطلبانه  برای نجام تحقیقات ، شرکت می کنند.

EXCell  روش مطالعه ای است که میتواند ایمنی و اثرگذاری StemEx  را به عنوان یک درمان در زمینه ی بیماری های خونی وخیم شامل : سرطان خون و تورم غدد بافت لنفاوی در یک دست ، تمام بدن و مرکز بدن ارزیابی کند.

در روش StemEx ، روش ابداعی با همکاری دو شرکت gamida و teva  ، سلول های بنیادی یا پروژنیتور از بند ناف تهیه شده و به مجموعه ای از سلول ها که قابل گسترش نیستند تبدیل می شوند .

دکتر  Sahovik، موسس انجمن سرطان پنسیلوانیای غربی ،  بیان کرد : ” پیوند سلول های بنیادی می تواند راه حلی مناسب برای افزایش طول عمر بشر باشد ، اما  لزوم هماهنگی بیمار و اهدا کننده ، اجرای این پروسه را محدود می کند .

استفاده از سلول های بنیادی خون بند ناف راه حل قابل اطمینانی است ؛ اما سلول های بنیادی همیشه به تعداد کافی برای  انجام یک پیوند موفقیت آمیز موجود نمی باشند . امیدواریم که این تکنولوژی جدید ما را در کمک به بیماران در زمینه پیوند اعضا توانمند سازد .

برای استفاده از سلول های بنیادی خون بند ناف فاکتورهای کمتری به منظور هماهنگی اهدا کننده و بیمار به نسبت سلول های بنیادی استخوان یا خون بررسی می شود ، که این امر موجب سرعت بخشیدن به اجرای این فرآیند می شود . تعداد محدود سلول های بنیادی بند ناف ، تنها برای درمان بیماران نوزاد کافی است .  این تکنولوژی موجب افزایش سلول های بنیادی بند ناف می شود و امکان استفاده آنها را برای درمان نوجوانان وجوانان افزایش می دهد . ”

از آن جا که افزایش سلول های بنیادی ، موجب گسترش تکنولوژی و محصولات درمانی آن میشود ؛ این شرکت در حال توسعه ی خط تولید محصولات پیوند سلول های بنیادی و مهندسی بافت می باشد که در راستای بهینه سازی درمان معلولین و بیماری های مخرب مثل سرطان ، بیماری های مرتبط با خون ، دستگاه ایمنی و بیماری های کم خونی فعالیت می کند.

منبع : http://www.stem-cells-news.com

همچنین ببینید

پچ سلولهای بنیادی چاپ سه بعدی شده به قلب شکسته کمک می کند!

تیمی از محققان مهندسی زیست پزشکی، با نظارت دانشگاه Minnesota، یک پچ(قطعه) چرخشی با چاپ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *